10 דגשים בפיתוח לאנשים מבוגרים

כשאנחנו ניגשים לפתח אפליקציות לקהל יעד מסוים, אנחנו צריכים לדעת מי עומד לפנינו, מי אמור להשתמש באפליקציה ואיזה שימוש הוא ירצה לעשות בה. זה חשוב מאחר ואם אנחנו נפתח את האפליקציה מבלי להתייחס לשאלה זו, אזי שיש סיכוי סביר מאוד, שהיא תישאר מיותמת מבלי שאיש יעשה בה שימוש.

אחד השלבים החשובים ביותר בפיתוח מוצר בכלל ובפרט בפיתוח אפליקציות, זה האפיון שלה על פי קהל היעד. בעולם של היום, הרבה יותר קל לאפיין את קהל היעד ולו מהסיבה שיש לו מספיק כלים לניתוח, מספיק פרמטרים על פיהם אנחנו יכולים לאפיין קהל משתמשים, בין אם מדובר בקהל של ילדים או מבוגרים.

בחלק הבא של המאמר, אנחנו נציג דגשים לפיתוח אפליקציות לאנשים מבוגרים. על פניו זה נשמע טבעי, דבר מאוד פשוט. סביר להניח שאנחנו מכירים לא מעט מבוגרים, אולי אנחנו אפילו משתייכים לקהל זה, אז זה אמור להיות קל עבורנו. אך לא בהכרח. שכן יש אפיונים מסוימים שאנחנו צריכים לפעול על פיהם.

דגש ראשון, אנחנו צריכים לשאול את עצמנו למי זה מיועד. יש אפליקציות שמיועדות לכולם, אך יש אפליקציות שמיועדות לקהל ספציפי, בין אם זה על פי גיל, מגדר, מיקום. ככל שנדע למקד את זה יותר, יהיה לנו קל יותר לייצר אפליקציה ממוקדת עם הפרמטרים הנכונים.

דגש שני, אנחנו צריכים לקחת בחשבון שלא כל אדם מבוגר מתמחה בעבודה עם אפליקציות ובכלל עם כלים טכנולוגיים. לכן חשוב שהאפליקציה תהיה פשוטה ונוחה לשימוש.

דגש שלישי, היא צריכה להיות מעוצבת בצורה נוחה, ברורה וקלה לניוד עם ראות נוחה.

דגש רביעי, אנחנו צריכים להשתמש בפונטים ברורים ונוחים, כך שיהיה ניתן לראות בדיוק מה כל כפתור מציג.

דגש חמישי, חשוב מאוד שהאפליקציה תהיה בטוחה ומאובטחת, כך המשתמשים לא יחששו לעשות בה שימוש. בין אם זה לצורך רכישת מוצרים או כל דבר אחר. לצורך כך חשוב לעבוד עם חברה מקצועית שתוכל להבטיח זאת, באתר http://www.igates.co.il/ תוכלו להתרשם מכל הדברים הנחוצים לפיתוח אפליקציה מתקדמת.

דגש שישי, האפליקציה צריכה להיות אינפורמטיבית, לספק מידע עדכני ורלוונטי למשתמשים בכל תחום בו היא עוסקת.

דגש שביעי, רצוי שהיא תתעדכן לעיתים תכופות בכל הדברים החדשים שקיימים בתחום שלה.

דגש שמיני, האפליקציה צריכה לספק ערך נוסף למשתמשים בשביל שתהיה להם סיבה להשתמש בה.

דגש תשיעי, חשוב שהאפליקציה תהיה חברותית, זה אומר שיהיה ניתן ליצור קשר עם משתמשים אחרים וכן עם צוות טכני שעומד מאחוריה.

דגש עשירי, צריך לחשוב מה מבוגרים מחפשים ובהתאם לכך, לייצר אפליקציה מתאימה.

5 אפליקציות ששינו לנו את העולם

הופעת האפליקציות בעשור הנוכחי שינתה ללא ספק את עולמנו ואת הרגלי הצריכה שלנו. היכולת לבצע פעולות רבות ממרחק ובזמן קצר, וגם לקבל מידע רב ולערוך קניות – פתחה בפני כל משתמשי הסמארטפונים והטאבלטים עולם חדש של אפשרויות, וחלק מהאפליקציות הפכו להכרחיות ברמת שימוש יומיומי. השימוש בהם מקל מאוד על ההתמצאות במרחב ומייעל תהליכים מורכבים יחסית. לכן הן הפכו לחלק בלתי נפרד מחיי היומיום שלנו. לכל אחד מאיתנו יש צרכים והעדפות משלו אבל יש אפליקציות שהן הכרחיות עבור כמעט כל משתמש.

לפני שנעסוק בחמש האפליקציות ששינו עולמות, נביא לידיעתכם שאם ברצונכם להפוך מחשבה על אפליקציה למציאות נמליץ לעשות זאת עם צוות שטיבל.קום מפתחי אפליקציות מדופלמים! הכירו מקרוב בלינק https://www.shtibel.com/אודותינו

אפליקציה כזו היא WAZE, אפליקציית הניווט הפופולרית בכל העולם. האפליקציה מקלה מאוד על הנסיעה ברכב ומדווחת למשתמשים על הדרך המהירה ביותר להגיע מיעד ליעד תוך התחשבות בפקקי תנועה והפרעות בדרך. בכל פעם שאתם במכונית ומעוניינים בדרך הקלה ביותר – תוכלו לגלות אותה באמצעות אפליקציה זו. אפליקציה ממפורסמת אחרת שגם היא קשורה לצורך הבסיסי בתחבורה והפעם 24 שעות ביממה ושבעה ימים בשבוע היא  Gett – באמצעותה  ניתן להזמין בקלות ובמהירות מונית מהמקום בו אתם נמצאים ליעד הרלוונטי. בזכות אפליקציה זו אין צורך בוויכוחים עם סדרני מוניות או בהמתנה מייגעת לתשובה חיובית לשאלה "מי פנוי ב..". האפליקציה תאפשר לכם לעקוף את המגבלות הידועות ולהזמין את המונית. האפליקציה אפקטיבית לא רק עבורכם אלא גם עבור מכרים וחברים. ייתכן שאינכם זקוקים כלל למוניות אבל הורדת האפליקציה תאפשר לכם להזמין מונית במקרה הצורך עבור נוסע אחר.

אפליקציה שלישית שנמצאת בשימוש המוני היא המסנג'ר של פייסבוק. דרך המסנג'ר אפשר לנהל באופן שוטף צ'אטים עם כל מכרינו ועם הרשויות דרך הסמארטפון, להתעדכן במידע ולקבל תשובות לשאלות חיוניות. האפליקציה שימושית בעיקר כאשר אתם נמצאים במצבי לחץ וחוסר התמצאות במרחב שסביבכם, למשל במדינה זרה, וכך תוכלו לקבל את המידע הנחוץ בקלות ובמהירות. שתי אפליקציות פופולריות נוספות ששינו את העולם הן אינסטגרם וסנאפצ'ט. מדובר באפליקציות לשיתוף תמונות אשר פופולריות בעיקר בקרב בני נוער אבל העך המסחרי שלהן הפך אותן לפריט חובה עבור שחקנים דוגמניות וסלבס אחרים.

מה משך הזמן של פיתוח אפליקציות למובייל?

אם יש משהו חשוב בעולם העסקי זה זמנים. אם עסק לא ימסור ללקוח את המוצר שהוא מוכר בזמן סביר להניח כי אותו לקוח לא יחזור על העסק לעולם. באותה מידה אם עסק לא ישלם לספק בזמן לאחר מספר פעמים הספק פשוט יפסיק לעבוד עם העסק. כך כל מנהל צריך לשים דגש עצום על הזמנים שלפיהם העסק שלו פועל ולא להזניח נושא זה. על רקע זה ניתן להסביר מדוע השאלה מה משרך הזמן של פיתוח אפליקציות למובייל היא כה חשובה. עסקים רבים מבינים כי הם חייבים נוכחות בעולם האפליקציות ועל רקע זה הם רוצים להבטיח כי חברת פיתוח האפליקציות המפתחת להם את האפליקציה תעשה זאת במהירות הגדולה ביותר שיש. הבדל של חודש אחד בפיתוח אפליקציה יכול להסתכם בהבדלים של מאות אלפי שקלים בשורת הרווח של העסק ואלו הם סכומים רציניים ביותר שיש לתת עליהם את הדעת.

כיצד ניתן לקצר את זמן הפיתוח?

אז מה אנחנו צריכים לעשות בכדי להבטיח כי פיתוח האפליקציה יתבצע במהירות הגדולה ביותר שיש? כיצד נקצר את זמני העבודה על פיתוח האפליקציה? אם כן אתם צריכים להבין כי המשתנה החשוב ביותר אשר משפיע על מהירות הפיתוח זה מספר המתכנתים אשר עובדים על האפליקציה. ככל שיהיו יותר מתכנתים כך העבודה תתבצע בצורה יותר מהירת ועל כך אתם חייבים לתת את הדעת. על כן השקיעו משאבים עצומים בנושא זה וזאת בכדי להבטיח כי האפליקציה שלכם תפותח במהירות הגדולה ביותר שיש וכך תוכלו להוציא אותה לשוק במהירות וליהנות מן היתרונות הברורים של מהלך זה לעסק שלכם.

על מה אסור לוותר לפני השקת האפליקציה?

אך שימו לב לא משנה כמה מהר אתם רוצים לפתח את האפליקציה אתם צריכים להבין כי אסור לכם לוותר על כך שיבוצעו כל הבדיקות לאפליקציה. בדיקות אלו יבחנו את האפליקציה ויוודאו כי אין בה כשלים או ליקויים ועל כך אתם צריכים לתת את הדעת. רק כך תבטיחו כי האפליקציה תשרת אתכם בצורה מושלמת ותהיה חפה מפגמים.

קורס פיתוח אפליקציות אייפון למתחילים

לכל דבר יש התחלה ואין זה משנה אם אנחנו מדברים על הצעד הראשון על הירח או על גמר המונדיאל. כך גם כאשר אנחנו מחליטים על אפיק מסוים בקריירה אנחנו חייבים לתת את הדעת על כך שהמפתח לקריירה מוצלחת תלוי בהתחלה. ומהי אותה התחלה המשפיעה על הקריירה שלנו? התשובה היא שאנחנו צריכים להשקיע בלימודים אשר יאפשרו לנו לעסוק בקריירה שמעניינת אותנו. כיום יותר ויותר אנשים מתעניינים בקורסים במובייל, קורסים טכנולוגיים אשר יעניקו להם קריירה עשירה, מעניינת, מגוונת ומיוחדת. ללא ספק בין הקורסים הטכנולוגיים הללו בולט לטובה הקורס של פיתוח אפליקציות אייפון למתחילים. קורס זה מעניק ללומד אותו מקצוע אמתי וטוב אשר כמותו לא נקבל בשום קורס אחר. על כן ניתן להסביר מדוע הפופולריות של הקורס היא כל כך גדולה ומדוע היא רק תתגבר בשנים הקרובות ועל כך אתם צריכים לתת את הדעת.

נסו לדבר עם אנשים אשר עשו את הקורס בעבר

אך כמובן שכאשר אתם בוחרים קורס אתם צריכים להבטיח כי הוא יהיה ברמה הגבוהה ביותר שיש. ככל שהקורס יהיה יותר טוב כך אתם תוכלו למצוא עבודה בקלות רבה יותר ואת זאת אתם צריכים לקחת בחשבון. על כן אנחנו חייבים לציין כי כדאי לכם לדבר עם אנשים אשר עשו את הקורס בעבר ולשמוע מהם האם הקורס הוא מקצועי, האם המרצים טובים והאם כדאי להירשם לקורס. בכדי להשיג טלפונים של אנשים אשר ביצעו את הקורס בעבר כדאי לכם לפנות אל בית הספר שבו מתקיים הקורס ולקבל מהם טלפונים של אנשים אשר עברו בעבר את הקורס וכך לשמוע מידע ממקור מוסמך על הקורס.

בחרו בית ספר אשר עוזר לכם למצוא עבודה אחרי הקורס

נקודה נוספת שאתם צריכים לתת עליה את הדעת היא כי הקורס לא שווה הרבה אם אתם לא מוצאים עבודה אחריו. לכן כדאי ועדיף לכם לבחור בית ספר אשר עוזר לבוגריו למצוא עבודה ואשר תומך בבוגריו. כך תבטיחו כי יהיה לכם סיכוי הרבה יותר גדול למצוא עבודה ועל כך אתם צריכים לתת את הדעת.

מה כולל הליך הזמנת אפליקציה ממפתחים מומחים

מאז הופיע האייפון הראשון בחיינו, אנחנו מוקפים אפליקציות. אומנם עוד לכן המונח אפליקציות היה מוכר ואפילו היו כאלה שעסקו בנושא (והיה לכך גם קשר ישראלי הדוק), אך באופן מעשי רק מאז הופעת האייפון הראשון העניין הפך להיות מהותי ומפותח.

היום לא מעט עסקים, עמותות, ארגונים, קבוצות ובעלי מקצוע מחזיקים ברשותם אפליקציות שמטרתן לשרת את קהל היעד שלהם, בין אם מדובר בקהל של לקוחות או משתמשים אחרים. לכל אפליקציה כפי שאנחנו יכולים להבין יש מטרה מסוימת, לעיתים המטרה היא לייצר קשר בין העסק או בעל המקצוע לבין הקהל, לעיתים האפליקציה מיועדת לייצר הזמנות של שירותים או מוצרים וכן הלאה.

לפני שאנחנו מגיעים לשלב הזה, מן הסתם אנחנו צריכים לדעת כיצד מתבצע הליך הזמנת אפליקציה ומה הוא כולל. לפני שנסביר על התהליך, חשוב להבין נקודה מאוד מהותית, הרעיון של הזמנת אפליקציה מבוסס על כך שיש גורם מקצועי שמבצע עבורנו את תהליך הפיתוח על פי מחקר שהוא עורך, בהתאם לסוג המטרות שלנו. כלומר, הוא בוחן מה אנחנו צריכים, מה המאפיינים של העסק שלנו, וכך הוא יכול לפתח את האפליקציה עבורנו. לא ניתן לעשות את זה בלי תהליך של מחקר מקדים.

תהליך הזמנת אפליקציה כולל למעשה כמה דברים, השלב הראשון קובע מה בדיוק תכלול אותה אפליקציה, אילו משתנים. הם ייקבעו על פי הצרכים שלנו, המשאבים שאנחנו יכולים לייצר עבור זה, וכן בהתאם למה שהמפתחים יכולים לבצע.

לחצו כאן למידע על קידום אתרים של https://marketpro.co.il/

השלב השני, יקבע כיצד תעבוד האפליקציה ועל בסיס מה, כלומר צריך לייצר בסיס נתונים מסוים. ייתכן מאוד שעם הזמן הבסיס יגדל ויתרחב, ייתכן שהוא יישאר סטטי, מה שבטוח שחייבים בסיס כזה, מן הסתם גם צריך מערכת ניהול לעבודה על האפליקציה.

השלב השלישי יקבע את תהליך העיצוב של האפליקציה, מה בדיוק הוא כולל וכיצד. שוב זה יהיה בהתאם לאופי הצרכים שלנו ולאופי האפליקציה.

בשלב האחרון יתבצע כל תהליך הבדיקות והאבחונים על מנת שיהיה ניתן לעבוד עם האפליקציה בפועל, וכמובן תהליך הוצאתה אל השוק.

מעוניינים לקרוא גם על כתיבת תוכן? לחצו על קישור זה.

איך לבחור מתכנת פרילנסר לפיתוח אפליקציה?

אם יש לכם רעיון לאפליקציה חדשה אבל אתם מחפשים את האדם הנכון שיפתח לכם אותה, זהו בדיוק הזמן לחפש מתכנת פרילנסר אמין, מקצועי ומנוסה. ישנם מספר פרמטרים אשר אותם יש לבדוק ככל שמדובר על העסקת פרילנסר, שכן לא כל אדם אשר מציג את עצמו כמתכנת ברשת יתאים למשימה וכדאי להיות בטוחים ולהשקיע מאמץ ניכר במציאת מתכנת מתאים.

מה כדאי לבדוק אצל פרילנסר?

אלה כמה מבין הפרמטרים החשובים ביותר שכדאי לבדוק לפני שיוצאים לדרך:

 • מומלץ לברר כמה שנות ותק יש לבעל המקצוע. אם הוא נמצא בשוק כבר יותר מחמש שנים, סביר להניח שמדובר במפתח אפליקציות מנוסה.
 • לבחון את תיק העבודות – אם לפרילנסר יש אתר אינטרנט, תוכלו למצוא בו על פי רוב דוגמאות לאפליקציות שהוא פיתח. כדאי להוריד אפליקציה או שתיים למכשיר שלכם (את הגרסה החינמית, כמובן) ולנסות אותה. האם האפליקציות נוחות לשימוש? האם הן מתאימות לסגנון העבודה שלכם?
 • פיתוח אפליקציות על ידי פרילנסר מצריך התרשמות מקצועית שלכם. כדאי לוודא שהמתכנת מכיר את תוכנת העבודה ויודע כיצד לעבוד אתה. זאת משום שכיום לא חסרים מתכנתים חובבניים ובלתי מקצועיים אשר אינם יודעים לבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר.
 • אם כבר יצרתם קשר עם פרילנסר איכותי, נסו לבדוק המשך שיתוף פעולה וליווי בעתיד.
 • האם הפרילנסר מספק שירותי תמיכה – לאחר שהאפליקציה שלכם יוצאת אל השוק, חשוב לוודא שאינכם נשארים לבד. פרילנסר מיומן ומקצועי תומך בכם גם לאחר ההשקה הרשמית של האפליקציה, והוא זמין במקרה של כל תקלה או שאלה.

בונים לך אפליקציה

בניית אפליקציה היא תהליך שדורש תשומת לב רבה, ולאחר שבחרתם את החברה שעמה אתם מתכוונים לעבוד, חשוב לוודא כי הוא פועל באופן מאורגן. השלב הראשון כולל את התכנון המדוקדק של האפליקציה – כולל סרטוטים מדוקדקים של מסכי האפליקציה. שנית, יש צורך לשפר את חווית המשתמש ולהתאים את האפליקציה לקהל היעד. בשלב הבא קובעים את השפה העיצובית של האפליקציה, ומתאימים את הצבעים והאפקטים הגרפיים השונים. לאחר מכן פונים לפיתוח עצמו הכולל כתיבת קוד בשפת התכנות הרצויה וחלוקת האפליקציה לשכבות. בשלבים האחרונים מתבצעת בדיקת QA כדי לוודא שהכול תקין.

כיצד חווית משתמש משפיעה על זמן השימוש באפליקציה

אין ספק שלמובייל ישנו מקום של כבוד בחיינו. רובנו מתחילים אתו את הבוקר (בוקר טוב גם לך, שעון מעורר), מעבירים באמצעותו את הזמן בנסיעות, בהפסקות בעבודה או אפילו את זמן העבודה שלנו. מיותר לציין שאנחנו גם מסיימים אתו את הלילה. ניתן להתווכח על מידת ההתמכרות הקיימת או הולכת וגוברת למכשיר הנייד, אך אי אפשר להכחיש שהוא כאן, משמש אותנו לצרכים שונים ומגוונים ומקל על שגרת חיינו.

חווית המשתמש

ובדיוק בשל העובדה הזו, יותר ויותר עסקים מנגישים את שירותיהם למובייל משום שהם מזהים את הפוטנציאל הטמון בשירות פיתוח אפליקציה. ודווקא משום ששוק האפליקציות למובייל הוא כה תחרותי, בייחוד אם אתם מציעים שירות שקיים בשוק וחברות מתחרות כבר יצרו אפליקציות, חשוב מאוד לחדד ולשים את הדגש על חוויית משתמש UX. חווית המשתמש מתאפיינת בהתנסותו של המשתמש בשירות או במוצר כלשהו.

כדי שחווית המשתמש באפליקציה תהיה לחיובית ותבטיח שהמשתמש ירצה לשוב ולהשתמש בה או אף להמליץ לחבריו מומלץ לשים דגש על שלושה מאפיינים משמעותיים –

 • מאפיינים את האפליקציה – ראשית, עלים להחליט מהו קהל היעד שתרצו למשוך לממשק. חשוב לערוך מחקר מקדים כדי לאפיין את קהל היעד ובהתאם למאפייניו לאפיין את האפליקציה. אפליקציה מאופיינת תסייע למשתמש להרגיש שהיא פונה אליו באופן "אישי" ותשפיע על רצונו להמשיך להשתמש בה.
 • שמים דגש על יצירתיות ונבדלות – כפי שכבר אמרנו וסביר להניח ששמתם לב, ישנו ריבוי של אפליקציות בשוק. ולכן, חשוב לפתח אפליקציה שתהיה נבדלת מן אפליקציות אחרות ומתחרות. עיצוב ייחודי, יצירתי שמתאים כמובן לקהל היעד יתרום רבות בשיווק האפליקציה. זה הזמן להוסיף שלעיצוב ישנה השפעה רבה על המשתמש. עיצוב סתמי עשוי להשכיח מהמשתמש את העובדה שהשתמש באפליקציה. לעומת זאת, עיצוב נעים ומושך לעין, לא רק יגביר את משך השימוש באפליקציה אלא יעודד את המשתמש לשתף אותה לחבריו.
 • ממשק נוח וידידותי לתפעול – פיתוח אפליקציות מחייב לבחור בממשק ידידותי למשתמש, שיאפשר לו לגשת באופן נוח וקל לשירותים השונים שהאפליקציה מציעה ומשרתת.

המכשיר החכם מספק לנו גישה לאלפי אפליקציות, טיפשיות, חכמות ומצילות חיים, משעשעות, רציניות, שימושיות, שימושיות פחות וכן הלאה והלאה. אך מה שבטוח לכול, הוא שבעידן המודרני, בשנת 2018, אפליקציות מככבות בכל מקום.

חווית משתמש באפליקציית IOT

אפליקציות IOT הן ללא ספק הדבר הבא. מדובר באפליקציות המסוגלות לתקשר עם המכשירים הביתיים, וכן מכשירים אחרים המשמשים את אנשי המקצוע בתחומים כמו רפואה והנדסה. התחרות בפיתוח אפליקציות אלה הולכת ומתעצמת, ולכן יש צורך לדאוג לחוויית משתמש טובה כדי להביל לכמה שיותר הורדות. אם אתם מעוניינים לפתח אפליקציה עם מאפייני IOT שאיש לא ישכח, חשוב לתכנן את התהליך ולהתייעץ עם מומחים.

מפתחים אפליקציה איכותית

משתמשים רבים מחפשים אפליקציית IOT איכותית שבאמצעותה הם יוכלו לשלוט על המכשירים השונים בבית. כדי לעודד את המשתמשים להוריד את האפליקציה המבוקשת, חשוב לדאוג לחוויית משתמש איכותית. אלה כמה מאפיינים שצריך להביא בחשבון:

 • האפליקציה שלכם צריכה לפעול במהירות. אם המשתמש הממוצע יגלה שהיא נתקעת כל הזמן, הוא יוותר עליה במוקדם או במאוחר. זהו אחד המאפיינים החשובים ביותר, ולכן חשוב לבדוק את האפליקציה בכל עת ולהיות קשובים לדיווחים של הלקוחות.
 • האפליקציה צריכה להיות ידידותית למשתמש. כל משתמש צריך להבין במדויק איך להפעיל את המכשיר החשמלי שבביתו גם כשהוא נמצא מחוץ לבית.
 • אפליקציית IOT צריכה לא רק להיות שימושית, אלא גם להיראות טוב. עיצוב מרהיב מושך את העין. אין זה אומר שצריך להתפרע כעת מבחינת פלטת צבעים. אחרי הכול, אתם מעוניינים ליצור רושם ייצוגי. עם זאת, חשוב שהצבעים והעיצוב (כולל האייקונים) ישתלבו היטב.

מדוע כדאי לפתח אפליקציות

פיתוח אפליקציות שונות, וביניהן גם אפליקציות IOT תורם רבות לחברה. האפליקציה מאפשרת לנו להשיג מידע מעודכן ואיכותי תוך זמן קצר (כמו לבדוק את מצב מזג האוויר בחוץ מבלי לצאת מהבניין) או לבצע פעולת תשלום או הרשמה. כמו כן, האפליקציות יכולות להציל חיים. היום ניתן לקרוא לשירותי כוחות הביטחון או לקבל התרעות "צבא אדום" מבעוד מועד.

החברה שמסייעת בפיתוח

גם אם יש לכם רעיון גאוני לפיתוח אפליקציה, מומלץ לפנות לחברה מקצועית העוסקת בתכנון ופיתוח אפליקציות במשך כמה שנים טובות. בחברה כזו תוכלו למצוא מתכנתים איכותיים, מעצבים גרפיים וגם יועצים שיווקיים אשר יעזרו לכם לפרסם את האפליקציה שלכם ברבים. אז אם גם אתם מעוניינים להביא שינוי לעולם, פנו למפתחים מיומנים.

 

למה אפליקציית סמארטפון משתלמת יותר מאתר אינטרנט?

עידן הסמארטפונים כבר כאן, וכבש את העולם

פיתוח אפליקציות (וגם תחום ה-Web למובייל) הוא תחום משמעותי בגלל שעסקים ומפתחים לא יכולים להתעלם מהנוכחות המשמעותית של הסמארטפונים. המפתח צריך להכיר להסתגל לתנאים המיוחדים שהסמארטפונים מציבים (כמו מימדים שונים, מאפייני שימוש שונים ויכולות שונות). בתוך עולם המובייל יש לעסק שתי אופציות- להתאים את אתר ה-Web למובייל, או לפתח אפליקציה. מה שבטוח שבכל מה שקשור לטלפונים סלולאריים, אם אתה לא שם אתה לא קיים. בכתבה זו ננסה להבין איזה תחום משתלם יותר- פיתוח אפליקציות או פיתוח אתרי Web.

אז למה אפליקציה ולא אתר?apps-2558373__340[1]

 • פיתוח אפליקציות עבור חברות יכול להגדיל את מס' הלקוחות הפוטנציאלים לשימוש בשירות שהן מציעות. לפי כתבה שפורסמה בנושא ב- Mobilesmith משתמשים מעדיפים אפליקציה מאשר אתר בשימוש במובייל. ב-Forbes פורסם כי משתמשי סמארטפונים נמצאים 86% מזמנם עם האף במכשיר באפליקציות (לעומת אתרים מהדפדפן).
 • לא רק האיכות, גם הכמות- בשנים האחרונות הייתה עלייה חדה במשתמשי הסמארטפון, שב-2015 כבר עקפה את משתמשי ה-Desktop, לפי האתר Smartinsights.
 • יותר קל למשתמש לעשות התאמות של האפליקציה לצורת השימוש האישית שלו, ובכך גם מתאפשר מעקב יותר מפורט על השימוש בשירותים ובתכנים של האפליקציה. כמו-כן המיקום הגיאוגרפי במן אמת מוסיף פילוח גיאוגרפי של המשתמשים.
 • שליחת התראות- בעוד פרסומי מייל צונחים באפקטיביות שלהם, אפליקציה מאפשרת לשלוח יותר התראות, קצרות וממוקדות.
 • שימוש בתכונות המכשיר- לאפליקציה יש את היכולת להשתמש במצלמה, מפה, אלבום תמונות, אנשי קשר ועוד מאפיינים שהנייד מציע. לא רק שהיכולת הזו יכולה לשפר את חוויית המשתמש, היא גם חוסכת ממנו את הטרחה שהיה לוקח לו לבצע את הקישור בין פעולות אלה לאתר Web.
 • לעבוד בלי אינטרנט- ברגעים שאין חיבור לאינטרנט (ולפעמים יש גם רגעים כאלה…) ניתן לפתח לאפליקציה יכולת לעבוד במצב Offline.
 • עצמאות- בעוד שאתר Web נשען על הדפדפן לביצוע פעולות מסויימות, כמו רענון הדף, חזרה אחורה וכד', באפליקציה יש למפתח חופש לעצב כרצונה החופשי את כל האופציות האלו, בהתאם לעיצוב הייחודי של המותג.
 • ניתוב המשתמשים- באפליקציה יותר קל לנתב את המשתמש בצורה מהירה ויעילה למקור אחר רצוי כמו רכישה, פרסומות המקשרות לאתר אחר ועוד.
 • להישאר במודעות- כשהמשתמש מוריד את האפליקציה, גם אם הוא לא נכנס אליה- הוא עדיין חשוף ללוגו של החברה על מכשירו. גם אם הוא לא שם לב, נוכחות המותג מלווה אותו וכשיצטרך את השירותים הרלוונטיים יזכור למי עליו לפנות.
 • מהירות- אפליקציה שתוכננה ופותחה נכון יכולה לעבוד מהר יותר מאתר דפדפן. סיבה מרכזית היא שפיתוח אפליקציה ה-Data מאוחסן לרוב מקומית במכשיר, בעוד באתרים האחסון הוא לרוב בשרתים אינטרנטיים חיצוניים.

משתלם להיות מפתח אפליקציות

פיתוח אפליקציות משתלם עבור בעלי עסקים, רווחי ומהיר יותר כפי שניתן לראות. להרבה חברות מוטב להשקיע יותר באפליקציה טובה מאשר באתר המיועד לשימוש במובייל. מסיבה זו שוק האפליקציות גדל ויחד עמו הדרישה לאנשי ומשרות הפיתוח למובייל. קורס פיתוח אפליקציות מעשי יעניק ללומדים בו את כל הכלים, ידע נרחב ויכולות מעשיות שמאפשרים להשתלב בשוק העבודה כמה שיותר מהר. גם יזמים ועצמאים יצאו מהקורס עם פרויקטים שיכולים להוות בסיס לפיתוח אפליקציה שתעמוד פני עצמה בחנויות האפליקציות.

פיתוח אפליקציות – האם זה חייב להיות יקר?

עניין העלות הוא דבר קריטי בכל מוצר, ובטח בפיתוח מוצר קטן יחסית, שבדרך כלל היזמים שלו אינם אנשים עשירים. קודם כל חשוב לומר שככל שתפתחו מוצר איכותי יותר, פופולארי יותר ומדויק יותר לצרכים של המשתמשים, ככה הסיכוי שתכניסו הרבה כסף בחזרה גדול. בנוסף, אפשר לפתח אפליקציות בצורה זולה יחסית מבלי להוריד את האיכות. אבל כמובן, שכסף בסכומים של עשרות אלפים וצפונה הוא דאגה עבור רוב האנשים, ורבים שואלים את עצמם – האם זה חייב להיות יקר?

פיתוח אפליקציה – נתונים רלוונטיים לכל כיס

חשוב לאפיין את האפליקציה, לעצב ולתכנת אותה במקום טוב כדי שהיא תצליח. התחרות גדולה, על כל נישה, ולכן אל תתפשרו בגלל כסף. כן, הפיתוח הראשוני והבריף יעלה לכם כסף. חשוב שתשקיעו אותו לבד, כדי להיראות רציניים – עבורכם וגם עבור משקיע פוטנציאלי. את שאר הכסף עבור פיתוח אפליקציות תשיגו באמצעות משקיעים שיאמינו ברעיון שלכם, וסייעו לכם להגיע לרווחים יפים באמצעות תכנית עסקית ברמה גבוהה, אל דאגה. כל אחד מהשלבים האלו ישפיע לכאן או לכאן, ולכן לפני בחירה של כל אחד מהמבצעים של כל שלב, חשוב לעשות תכנית כלכלית מסודרת. כל דבר יכול לעלות מעט או הרבה, וחשוב לבחור משהו באמצע. הממוצע של העליות הוא בין 45 אלף שקלים ל-200 אלף שקלים.

קצת מידע שיכניס לכם מוטיבציה

 • מחקרים מראים שחברת פיתוח אפליקציות שיזמה רעיון טוב והשקיעה בכל הנושאים המדוברים לעיל מבלי לעגל פינות, הגדילה את הסיכוי לעשות אקזיט ב-73%
 • עיצוב גרפי ושימושיות פשוטה הם כלי מפתח להצלחה של האפליקציה – עם או בלי אקזיט
 • חלקו את העבודה לשלבים, וככה תשלטו בהתקדמות ובהוצאת הכספים – אפיון, החלטה על פלטפורמה רצויה – פיתוח אפליקציות NATIVE עבור אייפון / אנדרואיד, פיתוח צד שרת, בדיקות איכות, עיצוב גרפי, ממשק משתמש, תכנית שיווק ותכנית כלכלית ועוד. לצערכם כל אחד מהשלבים האלו דורשים אנשי מקצוע ייעודיים – אבל כאמור, אם זה מבהיל אתכם, קראו שוב את סעיף 1.

לסיכום, אל תוותרו על אף אחד מהשלבים, ועשו כל אחד מהם ביסודיות. אם תקפידו על זה, תרוויחו הרבה מאד כסף במהירות.

 

 

בניית אפליקציות – חשיבות ממשק המשתמש

כאשר אנחנו פונים אל חברה חיצונית שתבנה לנו אפליקציות ישנן דברים רבים אליהם אנחנו צריכים לשים לב בכדי להבטיח כי האפליקציה תהיה איכותית וטובה. אך אחד מאותם דברים עליהם אנחנו צריכים לשים דגש בכדי שהאפליקציה תהיה ברמה הגבוהה ביותר שיש הוא ממשק המשתמש של האפליקציה. ישנה חשיבות מכרעת לממשק המשתמש של האפליקציה ולאיכויות שלו. עלינו לדאוג כי האפליקציה תהיה נוחה לשימוש וכי המשתמשים יוכלו לעשות בה שימוש נוח וקל. ככל שהאפליקציה תהיה יותר נוחה לשימוש כך אנחנו נהיה בטוחים כי היא תענה על הצרכים של המשתמשים יותר בקלות. זהו דבר בעל משמעות אדירה עליו אנחנו צריכים לחשוב ולפעול בהתאם לו. אל תתפשרו על איכות בניית האפליקציות ועל איכות ממשק המשתמש שלכם מכיוון שיש לו חשיבות מכרעת והדבר יכול להשפיע על איכות ההרגשה של הלקוחות שלכם בצורה גדולה.  

בניית אפליקציות – חשיבות מחקר השוק

כאשר אנחנו בונים אפליקציה, לא די להסתכל על איכות ממשק המשתמש אלא יש להסתכל על דברים נוספים. אחד הדברים החשובים ביותר עליהם אנחנו צריכים להסתכל הוא מחקר השוק שאנחנו צריכים לעשות לפני שאנחנו בונים את האפליקציה. אנחנו צריכים להסתכל על המתחרים שלנו, על המוצרים השונים בשוק ולא פחות חשוב מכך על הלקוחות שלנו. ככל שנדאג לבצע דברים אלו, לנתח אותם וליישם אותם באפליקציה שלנו כך נהיה בטוחים כי בניית האפליקציה הינה יותר איכותית ולנו יהיה קל יותר לבנות אותה כהלכה. ישנה חשיבות גדולה למחקר שוק איכותי שאנחנו צריכים לבצע לפני בניית אפליקציה ויש לתת לחברה מומחית לבצע זאת בכדי להבטיח כי המחקר יבוצע כהלכה וכפי שצריך.

בניית אפליקציות – חשיבות הגנת הסייבר

דבר נוסף שחשוב מאוד לשים אליו לב הוא נושא הגנת הסייבר על האפליקציה. ככל שנדאג לשמור על אבטחת המידע בצורה יותר טובה כך נהיה בטוחים כי האפליקציה שלנו יותר בטוחה לשימוש. ישנה חשיבות גדולה לכך שהמשתמשים יהיו בטוחים וכי לא יגרם להם כול נזק משימוש באפליקציה ואנחנו צריכים לקחת זאת בחשבון כאשר אנחנו בונים אפליקציה חדשה.

 

בנוסף מאמר זה עשוי לעניין אותך 

מהי בניית אפליקציות ללא שורת קוד?

אין כמעט כיום עסק שלא מעוניין שתהיה לו אפליקציה שתשרת אותו בצורה הטובה ביותר. פיתוח אפליקציה איכותית תשדרג את העסק בכמה דרגות ותבטיח כי אנחנו נגדיל את שורת הרווח באופן נרחב. ככל שהאפליקציה של העסק שלנו תהיה יותר טובה כך אנחנו נבטיח כי נקבל מוצר יותר איכותי וכך נבטיח כי הלקוחות יותר יאהבו את העסק שלנו ויחזרו להשתמש בשירותי האפליקציה ולמעשה בשירותי העסק שלנו. בשנים האחרונות נפוצו שירותים שונים של פיתוח אפליקציות ללא שורת קוד. בפיתוח זה כל אחד יכול לבוא ולבנות אפליקציה על פי תבנית מוכנה של האפליקציה וכך להתאים אפליקציה לעסק שלו. זהו שירות חדש יחסית וימים יגידו אם הוא מוצלח, אך אנו רוצים להצביע על בעיה בשירות זה ואת זאת נעשה בפסקה הבאה.

מה הבעיה עם שירות זה?

פיתוח אפליקציות ללא שורת קוד טומן בחובו מספר בעיות אליהן אנחנו חייבים להיות מודעים. ראשית הבעיה המרכזית היא שהאפליקציה שנבנה לא תהיה מותאמת לעסק שלנו באופן ספציפי, כך אנחנו ניקלע לבעיה חמורה ולא נוכל לנהל את האפליקציה לפי ההעדפות האישיות שלנו. ברגע שאנחנו לא יכולים לקבוע איך תיראה האפליקציה ולהחליט להכניס בה שינויים מיוחדים אנחנו ניקלע לקשיים מרובים ולא נדע מה לעשות. זוהי בעיה חמורה עליה צריך לתת את הדעת ועלינו להיות מודעים אליה כאשר אנחנו יוצרים אפליקציה כזו או אחרת.

אז מה הפתרון לפיתוח אפליקציות?

אז כיצד אנחנו יכולים לפתח אפליקציות בצורה איכותית ולהתגבר על בעיה זו? התשובה היא שהדרך הטובה ביותר להתגבר על פיתוח האפליקציה היא באמצעות פניה לחברה אשר תהיה מומחית בתחום ותוכל לעזור לנו לפתח את האפליקציה הטובה ביותר שיש. חברה איכותית תעצב לנו אפליקציה המותאמת אישית לנו ותוכל לעשות זאת ברמה הגבוהה ביותר. כאשר אנחנו מודעים לאפליקציה אנחנו יודעים בדיוק כיצד האפליקציה תיראה ואנחנו נהיה בטוחים כי האיכות שלה תהיה הגבוהה ביותר שיש. אל תתפשרו על איכות האפליקציה שלכם ופנו אל חברה שתבצע זאת בשבילכם בכדי להבטיח כי האפליקציה תהיה ברמה הגבוהה ביותר.

מאמר נוסף שיכול לעניין אותך- מה זה פיתוח אפליקציות מורכבות?

בית חכם דרך הנייד – איך זה עובד?

חברת Wise-Home מתמחה בתכנון וביצירת מערכות לבתים חכמים כולל חשמל חכם, אודיו וידאו, רשתות ומתח נמוך. אז אם גם מתלבטים באיזו דרך לבנות את ביתכם הטקסט הבא בא להסבר מהו בית חכם ואיך זה בעצם עובד.

 

מערכת בית חכם וניהול אנרגיה של חברת Wise-Home בנויה על קונספט טכנולוגי ייחודי וחדשני המאפשר להפוך כל בית לבית חכם. חיסכון משמעותי בהוצאות הבית לצד נוחות וחיסכון בזמן משפרים את איכות החיים שלנו. בעוד מערכת חשמל רגילה מופעלת על ידי זרם חשמלי המופעל בלוח הראשי, במערכת חשמל חכמה יש בקרים הנמצאים בלוח החכם, סוג של תקשורת. כלומר הבקר הוא זה שאחראי על הפעלה וכיבוי של מוצרי החשמל, מערכת המולטימידה, התאורה, האזעקה ועוד.

 

בין היתרונות הבולטים שבהפיכת ביתנו לבית חכם הוא בכל שאנו יכולים לשנות בזמן אמת כל מיני מצבים בבית כמו הדלקה של החימום מבעוד מועד ביום סגרירי וקר, הדלקת הדוד לפי זמן ההגעה שלנו ועוד.

 

בית חכם של חברת Wise-Home הינו פיתרון שאיננו מצריך מערכת בקרה מרכזית ובנוי על בסיס מפסקים המכילים בתוכם מחשב קטן הפועל באופן עצמאי ללא תלות במערכת. לכן אותם מפסקים חכמים אינם מצריכים מאיתנו לבנות תשתית חדשה לבית ואף מונעים בעיות ותקלות שעלולים להיווצר מהשהייה של המערכת וגם אין סכנה לכשל מרכזי. בפועל מערכת חשמלית של בית חכם מבטלת את כל המתגים אותם אנו מכירים מימים עברו ובמקומם מותקנים פנלים אשר פועלים בתקשורת מול הבקרים הנמצאים בארון החשמל של הבית.

 

למעשה, דרך התקשורת הזו ניתן ליישם מגוון של פעולות טכניות לפי הצרכים שלכם ושאר בני הבית. מערכת חשמל חכמה  מאפשרת לנו  לשלוט על כל התאורה התריסים, הצלונים, השקעים, חימום רצפה או מיזוג, שליטה בשעוני שבת והכל בלחיצת כפתור אחת. בנוסף ניתן להתקין מערכת אודיו-וידאו על פי אזורים ולפזר מוסיקה בכל מיני מקומות בבית. יחד עם זאת, ניתן לשלוט על כל הבית באמצעות שליטה מלאה מהסמארטפון זאת על ידי התקנת רשת הפועלת על בסיס מערכת דו כיוונית.

 

חברת Wise-Home תסייע לכם בשדרוג ביתכם לבית חכם בהתאמה מושלמת לצרכים, לאורח החיים שלכם ושל שאר בני הבית.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

מה זה פיתוח אפליקציות מורכבות?

אפליקציות הן אלמנט שכבש את חיינו ואף שינה את חיינו בשנים האחרונות, וכיום רבים האנשים שבראשם רעיונות שונים לאפליקציות שישנו את חייהם לעד ויהפכו אותם לעשירים ומרוצים. עם זאת פיתוח אפליקציות היא עבודה מורכבת במיוחד, שיש לבצע במקצועיות, ולכן חשוב לדעת מה זה פיתוח אפליקציות מורכבות ומי יכול לסייע לכם בפיתוח הרעיון שלכם לאפליקציה המבוקשת.

פיתוח אפליקציות הוא רעיון שמצריך משאבים רבים והרבה סבלנות. פיתוח אפליקציות הוא פיתוח יישום מיוחד שנועד לשימוש בכל מכשירי הסמארטפונים שקיימים, גם בישראל וגם במדינות רבות בעולם. מכשירי הסמארט פון הינם מכשירים נפוצים במיוחד שכיום כמעט כל אדם מחזיק. לסמארט פון מגוון שימושים מלבד מענה והוצאת שיחות, והם כוללים צילום תמונות, נגן שירים, ניהול יומן, תפעול הדואר האלקטרוני, כניסה לרשתות חברתיות ושימוש באפליקציות. האפליקציות המפותחות בכל יום, נועדו להיות אלמנט נוסף לשירותים הרגילים שקיימים בסמארטפונים והן מהוות ערך מוסף ותורמות לאיכות החיים.

פיתוח אפליקציות מורכבות וסמארט פון

מכיוון שהסמארטפונים הפכו למכשיר כה שמיש ונגיש, פיתוח אפליקציות מורכבות לסמארט פון הן אלמנט חשוב. הפיתוח מתבצע באמצעות המתכנתים ואנשי המקצוע הטובים ביותר, שיודעים להתאים את האפליקציה לצרכי הלקוחות. את האפליקציה מתאימים לצרכי הלקוח, כמו למשל אפליקציה לבדיקת שעות אוטובוסים, השוואת מחירים, איתור מוזיקה אהובה ועוד.

כיצד מפתחים אפליקציות

פיתוח אפליקציות נעשה כמו כל פיתוח מוצר או רעיון. את הפיתוח עושים לאחר שבודקים כי האפליקציה שלכם לא הומצאה כבר, וכי הרעיון שמאחוריה גאוני וממלא צורך של אנשים רבים. אם האפליקציה מורכבת, חשוב לפנות אל אנשי המקצוע כלומר אל חברה לפיתוח אפליקציות על מנת שתהיה שמישה ומוצלחת. כדי להבין יותר על פיתוח אפליקציות מוטב להיכנס לאתרים של החברות המובילות בשוק, ולבחור חברה לה ניסיון של שנים ומוחות צעירים ומבריקים שיכולים לפתח את הרעיון שלכם לאפליקציה המשולמת והטובה ביותר.

מה חשוב שהאפליקציה תכיל?

פיתוח אפליקציה חייב לשים דגש על כמה היבטים:

 • אפליקציה בעלת רעיון מקורי.
 • חשוב שהרעיון יהיה טוב ושימלא צורך אצל קהל היעד.
 • יש להקפיד על פשטות התפעול והשימוש.
 • יש לשים לב לעיצוב האפליקציה ולנגישות שהיא מאפשרת למשתמשים.

לסיכום נאמר שאם יש לכם רעיון לאפליקציה טובה, חשוב לשמור את הרעיון ולהגיע עימו אל חברה טובה ומנוסה לפיתוח אפליקציות. אם האפליקציה טובה, תצטרכו להשקיע מעט, אך בעתיד תוכלו לקבל הרבה תמורות דרך הפצתה וצבירת הפופולאריות שלה.

היתרונות של פיתוח תוכנה לפי דרישה

העולם היום עובד עם מחשבים ותוכנות מחשב, ואם אפשר יש להן גם אפליקציות סלולאריות. היתרון של המחשבים ברור מאוד, הם מסוגלים לעשות מיליוני פעולות בשנייה ובעזרתם תהליכי עבודה יכולים להיעשות במהירות ובקלות. כל עסק היום עובד עם מחשבים ותוכנות. להמשיך לקרוא היתרונות של פיתוח תוכנה לפי דרישה

פיתוח אפליקציות לאייפון

עולם הסלולר עובר שינויים חדשות לבקרים. מאז היוולדו של האיפון לפני כחמש שנים חלו בו שינויים רבים ופותחו אפליקציות לאין ספור. תחום זה של פיתוח אפליקציות לטלפון רק הולך וגדל ומכסה את תחומים רבים של חיינו המודרנים. פעולות רבות שעשינו בעבר בבית או במשרד מול המחשב אנו יכולים לבצע דרך המכשיר החכם שלנו כשאנו יושבים ברכבת, ממתינים בתחנת האוטובוס, שותים קפה בבית קפה או הולכים לטיול רגלי. להמשיך לקרוא פיתוח אפליקציות לאייפון