פיתוח תוכנה לפי דרישה

היתרונות של פיתוח תוכנה לפי דרישה

העולם היום עובד עם מחשבים ותוכנות מחשב, ואם אפשר יש להן גם אפליקציות סלולאריות. היתרון של המחשבים ברור מאוד, הם מסוגלים לעשות מיליוני פעולות בשנייה ובעזרתם תהליכי עבודה יכולים להיעשות במהירות ובקלות. כל עסק היום עובד עם מחשבים ותוכנות. יש הנעזרים במיקרוסופט וורד בשביל לכתוב מסמכים, יש המשתמשים בדואר אלקטרוני בשביל לתקשר עם לקוחות וספקים, יש העושים חישובים באקסל ויש העובדים עם תוכנות מיוחדות לתחום העבודה שלהם. למשל מעצבים גראפיים עובדים עם פוטושופ, רואי חשבון עם תוכנות להנהלת חשבונות וכו. אלו הן תוכנות מדף, כלומר תוכנות מוכנות שפשוט אפשר לקנות מ"המדף" ולהתקין על המחשב.

פיתוח תוכנה לפי דרישה

אין שום דבר רע בתוכנות מדף, רובן ברמה גבוהה מאוד ועסקים רבים עובדים איתן ונהנים מיתרונותיהן של התוכנות. אך לעומת זאת קיים גם התחום של פיתוח תוכנה לפי דרישה. ההבדל בין תוכנת מדף לתוכנה לפי דרישה היא שתוכנת המדף נועדה לענות על צרכים אשר יספקו קהל רב של משתמשים. אם ניקח לדוגמה את הוורד, התוכנה מספקת גם את הצרכים של מי שרושם מסמכי טקסט פשוטים, גם מנהלים העושים דוחות עם תרשימים וטבלאות ואפילו סטודנטים הזקוקים לנוסחאות מתמטיות. לעומת זאת פיתוח תוכנה לפי דרישה הוא תוכנה אשר מראש נתפרת לפי המידות והצרכים של משתמש מסוים, במקרה זה אנו מדברים על העסק שלכם.

אז מה יותר טוב, פיתוח תוכנה לפי דרישה או רכישה של תוכנה מוכנה לעסק?

השאלה מה יותר טוב היא אינה השאלה הנכונה, השאלה הנכונה היא מה יותר מתאים עבור העסק שלכם. התשובה היא פיתוח תוכנה לפי דרישה, הרשו לי להסביר לכם מדוע; כאשר אתם רוכשים תוכנת מדף עבור העסק שלכם אתם מצפים לעשות בעזרתה פעולות הרלוונטיות עבור העסק שלכם. כל עסק הוא ייחודי מבחינת תחום העיסוק ומבחינת צורת העבודה. כאשר תרכשו תוכנת מדף אתם תחפשו את הפונקציות המתאימות ביותר שיש לה להציע עבור העסק שלכם. יתכן שפונקציות מסוימות שאתם צריכים אינן קיימות ואז אולי תחפשו תוכנה אחרת ותעבדו עם שתי תוכנות במקביל או שפשוט תוותרו. שני דברים שלא נשמעים הגיוניים. יתכן שפונקציות של התוכנה שאתם משתמשים בהן בעצם יכסו רק 80% מהצרכים שלכם וזה עדיין לא טוב. יתכן אפילו שישנן מאות פונקציות מיותרות שמבחינתכם אין להן כל שימוש והן רק הופכות את השימוש בתוכנה ליותר ממורכב ומסובך.

בהרבה מקרים המסקנה היא ברורה, יש להעדיף תוכנה לפי דרישה. כאשר פונים לבית תוכנה הם יכולים לשבת אתכם ולראות את כל הצרכים שלכם ולבנות עבורכם את התוכנה המתאימה ביותר לצרכים שלכם.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *