האם כל אחד יכול לעבוד במעבדה לתיקון אייפון?

כאשר מכשירי אייפון הגיעו לעולם בשנת 2007 איש לא האמין למהפכה הגדולה שהם עלולים לעשות, הן לעולם הטכנולוגיה, עולם התוכן והמידע, עולם המחשבים ובכלל. אחד השינויים המהותיים שמכשירים אלה תרמו להם זה בשוק העבודה. ברגע שהמכשירים יצאו לאור והיה ברור כוחם ומשמעותם, הם דרשו כוח עבודה רב שעוסק בתכנות ופיתוח אפליקציות ומערכות הפעלה. אך לא רק בתחום זה הזדקקו לכוח עבודה מיומן, אלא גם בכל הקשור לתיקון אייפון, ובמילים אחרות, היה צורך בכוח אדם שיעבוד במעבדה לתיקון אייפונים.

כיום ניתן למצוא מעבדה לאייפון כמעט בכל עיר, שלא נגיד כמעט בכל קרן רחוב. מדובר במעבדות שמתעסקות במגוון רחב של תיקונים אשר נדרשים במכשירי אייפון. בין היתר מעבדה לאייפון מתעסקת ב:

  • שדרוג מערכת
  • תיקון כפתורים
  • החלפת מסך
  • תיקון שקע טעינה
  • החלפת סוללה
  • החלפת טאצ'
  • תיקון מסך פנימי

כל אחד מהנקודות הנ"ל משפיע על עבודתו של המכשיר ואם התקלה לא מתוקנת כיאות, המכשיר יתקשה לעבוד אם יעבוד בכלל. על כן הטכנאים אשר עובדים במעבדה לאייפון חייבים להיות אנשי מקצוע מוסמכים שמכירים את המכשירים בדגמים השונים ומתמחים בתיקונם.

מי עובד במעבדה לתיקון אייפון

במעבדה לתיקון אייפונים (ואייפדים לצורך העניין) עובדים טכנאים אשר עברו קורס הכשרה מקצועי במסגרת בתי ספר למקצועות האינטרנט וההייטק. במסגרת קורסי ההכשרה הם לומדים להכיר את האייפון על סוגיו ודגמיו השונים, לומדים להכיר את המערכות הפנימיות והחיצוניות שלו, היכרות עם מערכות IOS, גיבוי וחסימה, פריצה למכשיר, וכן שירותים שונים שאפל מעניקה במסגרת המכשיר דוגמא שירותי ענן ICLOUD, כמו כן הם לומדים על מערכת אייטונס של אפל.

חלק נוסף במסגרת קורס ההכשרה כולל שיעורים ביחס לכל הקשור לעולם הסלולר בכלל, החל מרשתות סלולר, שיטות שידור, מערכות הפעלה, יצרנים ומשווקים. חלק זה חשוב בשביל להבין לעומק כיצד המכשיר פועל לא באופן פרטני אלא באופן רחב בישראל ובכלל.

במסגרת מעבדה לאייפון עובדים אך ורק אנשי מקצוע שעוברים קורסים מקצועיים, זאת על מנת שלא יהיה מצב שמכשירים מקולקלים שזקוקים לתיקון יגיעו לידיים לא מקצועיות. במסגרת הקורס, בטרם יוצאים התלמידים לשוק העבודה, הם עוברים התנסויות מעשיות של תיקון מכשירי אייפון מסוגים שונים, מכשירים שסובלים מבעיות שונות ומגוונות. במסגרת התנסויות לומדים להכיר את המכשיר ולהתמודד עם בעיות שונות בהן עלולים להיתקל בזמן העבודה.

בתור צרכנים חשוב מאוד שניקח את המכשירים שלנו אך ורק למעבדות מורשות, שמעסיקות אנשי מקצוע ומציעות לנו אחריות על כל תיקון. כך נוכל לדעת בוודאות שהמכשיר שלנו נמצא בידיים טובות ואם חס וחלילה יקרה לו משהו לאחר התיקון, נוכל לחזור למעבדה ולקבל תיקון חוזר ללא עלות נוספת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *