צילום מקצועי

מהו הקשר בין צילום ועיצוב גרפי?

הוויזואליות חשובה לכולנו והיא מתבטאת כמעט בכל דבר, אם במראה החיצוני שלנו או של האחרים, אם במראה הוויזואלי של המקום בו אנחנו מתגוררים, בסביבה שעוטפת אותנו, באסתטיקה של הפרטים הקטנים בעבודה, במנות שאנחנו אוכלים במסעדה, בבגדים שאנחנו רוכשים, בתמונות שאנחנו מצלמים וכן הלאה.

כאשר צלם מקצועי מצלם תמונה, הוא זקוק להשראה וויזואלית וכמובן שעליו להפעיל שיקולים מקצועיים במהלך כל צילום, בכדי ליצור את התמונה היפה והאיכותית ביותר. מאחר שניכר הקשר בין צילום ועיצוב גרפי, ישנם צלמים אשר מלבד צילום עוסקים גם בעיצוב הגרפי של התמונות, אם בריטוש, פוטושופ וכדומה. לדוגמא, צילומי חתונה מצריכים גם עיצוב אלבום דיגיטלי, במידה והצלם מתמצא גם בעיצוב גרפי, הוא מכין את האלבום עבור הזוג ומגלם את כל העבודה שלו במחיר כללי אחד.

מהו עיצוב גרפי?

צילום ועיצוב גרפי

עיצוב גרפי עוסק הן בתמונות והן בטקסט, במטרה להעביר לצופה מסר מסוים, כמו שעושים במהלך פרסומת או שלטי חוצות. העיצוב הגרפי הוא ענף בתוך תקשורת חזותית וכאשר מוסיפים שמע לתמונה ולטקסט ניתן ליצור סרטון-פרסומת לשידור בטלוויזיה. לעיצוב הגרפי יש מספר רב של ממדים, בניהם אף בחירת פונט עבור עיתון. המסר שעובר אל הנמען עובר באמצעות התמונה ובאמצעות העיצוב הגרפי, יחד הם יוצרים מסר הרבה יותר חזק. סך הכול הקשר בין צילום ועיצוב גרפי נובע ברובו מהוויזואליות וכתוצאה מתקשורת חזותית שמאגדת יחד את השניים. החוויה של הנמען הופכת להיות הרבה יותר מרשימה כאשר הצילום חזק ובעל אופי, לא רק תמונה פשוטה.

אגב, אם נושא הפונטים מעניין אתכם, כאן תוכלו למצוא מבחר פונטים להורדה ושימוש בחינם.

איך בוחרים צלם?

בחירת צלם אם עבור כתבה בעיתון, פרסומת בטלוויזיה או צילום חתונה, צריכה להיעשות בקפידה תוך בדיקה רצינית של תיק העבודות. שימו לב כי לאו דווקא שנות הניסיון הן אלו שיכריעו, מאחר שלעיתים ניתן לראות כי הכישרון הוא חלק בלתי נפרד וכי צלם שלמד במסגרת ועשה מספר עבודות יכול להיות מקצועי, אך לפספס את העיקר בכל תמונה. צלם טוב הוא צלם עם רגש, שמבדיל בין כל הפרטים שעומד מולו, יודע כיצד לתפוס את הרגע ולהביע את מה שהוא רואה גם דרך העדשה. חשוב גם לא לבחור את הצלם על סמך עלות, מאחר שצלם שגובה סכום גבוה לאו דווקא יספק לכם את התמונות היפות ביותר. בחנו אם אתם מתחברים אל הצלם, האם יש את הניצוץ שישפיע מאוד במהלך יום הצילומים.

מאת

אבי לובינסקי

אבי חולה על טכנולוגיה וגאדג'טים. מתעדכן ובתחום ומשתדל לספק לכם הקוראים, מידע מעניין אודות סמארטפונים וטכנולוגיה בסגנון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *