פריוריטי

מה זה חתימה דיגיטלית ולמה זה טוב?

חתימה דיגיטאלית ידועה גם בשמה חתימה אלקטרונית, והיא חתימה שהומצאה בשנים האחרונות ואושרה על ידי הממשלה כחתימה לגיטימית לכל דבר ודעה. בחתימה הדיגיטאלית ישנם סמלים, תווים מספרים, צלילים ואפילו תמונות והיא מאפשרת את אימות או זיהוי החותם. את המסמכים החתומים: מרשמים, התחייבויות, חוזים חשבוניות ועוד – שולחים אל ידעם בדואר האלקטרוני.

החתימה הדיגיטאלית והפיזית

חתימה דיגיטאלית נחשבת חופפת לחתימה פיזית, הלוא היא החתימה הידנית. החתימה הדיגיטאלית תפקידה להחליף את החתימה הפיזית והיא משמשת ככלי קריפוטוגרפי המחבר אימות מתמטי של החותם וזהותו למקבל המסמך החתום.

החתימה הדיגיטאלית, שקשה לזיוף במידה רבה מחתימה פיזית, מתקבלת כראיה בתביעות בבתי המשפט. כיום, חוק החתימה הדיגיטאלית מגדיר את החתימה כתוכנה שנועדה לייצר חתימה או סימן מזהה הקשור למסרים אלקטרוניים המתקבלים במייל והיא מוכרת לכל עניין ודעה.

כיצד נראית חתימה דיגיטאלית

חתימה דיגיטאלית תראה בדרך כלל כחתימה מעוצבת שנושאת את שם החותם. התוכנה שמגדירה את החתימה, מאפשרת סמל שמזוהה עם החותם. לעיתים רבות מבקשים החותמים חתימה דיגיטאלית ייחודית להם מחברות המתמחות בחתימה דיגיטאלית – למידע נוסף על חתימה דיגיטלית.

אז למה חתימה דיגיטאלית טובה?

חתימה דיגיטאלית מאפשרת מגוון יתרונות ביניהן: חסכון בנייר, חסכון בזמן וכסף, חסכון במשאבים, העדר הצורך בניירת רבה אחסון ותיוק הניירת, אלגנטיות ורצינות, אבטחה וחסכון בבירוקרטיה.

אם נפרט כל יתרון, נוכל להבין שחתימה דיגיטאלית היא אמצעי שמקל מאד על החיים והופך אותם לחסכניים יותר:

חסכון בנייר – חתימה דיגיטלית הנשלחת במייל הופכת אתכם לידידותיים לסביבה וחוסכת לכם ניירת רבה.

חסכון בזמן וכסף – אם בעבר הייתם שולחים באמצעות הדואר או שליח מסמכים חתומים פיזית כמו: חשבוניות, חוזים, הסכמים ועוד, הרי שחתימה דיגיטאלית הנשלחת בהקלקה אחת דרך האימייל חוסכת זמן וכסף.

חסכון במשאבים – כדי שאנשים רבים לא יצטרכו לגשת באופן פיזי אל מוסדות וארגונים על מנת להגיע ולחתום פעל מסמכים, הומצאה החתימה הדיגיטאלית. החתימה חוסכת במשאבים וטרטורים.

אבטחה – אחד היתרונות הבולטים של חתימה דיגיטאלית היא רמת האבטחה הגבוהה. החתימה ייחודית לחותם, והיא תמיד שונה מחתימה אחרת. בנוסף, את החתימה כמעט ולא ניתן לזייף והיא מסייעת בבית המשפט.

חתימה דיגיטאלית – כיצד מתחילים?

על מנת שגם אתם תוכלו ליהנות מחתימה דיגיטאלית, צרו קשר עם חברות תוכנה המתמחות בחתימה מסוג זה. בנוסף תוכלו לבקש עיצוב חתימה ייחודי שקשה יהיה לזייף או להעתיק.

מאת

אבי לובינסקי

אבי חולה על טכנולוגיה וגאדג'טים. מתעדכן ובתחום ומשתדל לספק לכם הקוראים, מידע מעניין אודות סמארטפונים וטכנולוגיה בסגנון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *