מקרר קטן משרדי

3 סיבות להחזיק מקרר במשרד

בימינו משרד שלא פועל בו מקרר אחד לפחות, משול בעיני רבים למשרד ללא עובדים. המקררים המשרדיים כבר מזמן נחשבים למוצר חובה בכל משרד ועדות לכך ניתן למצוא במגוון הבלתי נתפס של המקררים המשרדיים, שהופכים כל משרד למודרני, מתקדם ואטרקטיבי יותר.

אם אתם עדיין נמצאים בלבטים ועדיין לא החלטתם האם רכישה של מקרר משרדי היא הצעד הנכון עבורכם, אנחנו שמחים לבשר לכם שהגעתם בדיוק למקום הנכון. במאמר שלפניכם נחשוף שלוש סיבות בגינן מומלץ ואף רצוי להחזיק מקרר במשרד. קריאה נעימה ושיהיה לכם יום קריר.

מקרר במשרד – בשם החיסכון

לא באמת ניתן לפרט אודות הסיבות בגינן מומלץ להחזיק מקרר משרדי, מבלי להתייחס בראש ובראשונה לנושא החיסכון. ובכן, ישנן לא מעט הוצאות שוטפות שאנו לא נוטים לתת עליהן את הדעת כשבין היתר מדובר בהוצאות עבור הארוחות במהלך שעות העבודה. חוסר ההתייחסות להוצאות המזון במהלך העבודה הוא תוצאה של העלות הנמוכה יחסית של הארוחות וכמובן של העובדה שכולנו חייבים בסופו של דבר לאכול.

עם זאת, אנחנו מבטיחים לכם שאם תעצרו לרגע ותערכו חישוב מסודר של הכספים שאתם משקיעים במהלך השנה לצורך רכישת מזון מחוץ למשרד בשעות העבודה, תגלו חיש מהר שמדובר על השקעה רצינית מאוד של כסף. אז איך משרד יכול בדיוק לעזור לכם לחסוך כסף? פשוט מאוד – לנצח בישול ביתי יביס את רכישת המזון המוכן מחוץ לבית, בסעיף העלות. לפיכך על ידי הכנה של אוכל בבית וקירור המנות המוכנות במשרד, ניתן לחסוך מאות אם לא אלפי שקלים מדי שנה.

שיפור שביעות הרצון והתפוקה

לא צריך להיות מומחה גדול בפסיכולוגיה חברתית או במנהל עסקים, כדי לדעת שעובד נינוח ומרוצה יותר, הוא גם עובד טוב יותר. בדיוק כאן נכנס שוב לתמונה המקרר המשרדי וזאת כיוון שכאשר מכניסים מקרר למשרד, באופן אוטומטי נוצרת מעין תחושה של בית.

מעבר לכך, הרי שהמקרר מהווה שדרוג משמעותי של רמת הנוחות שחשים העובדים ללא יוצא מן הכלל. כך לדוגמה במקום לרכוש קפה לא איכותי במכונת המשקאות החמים האוטומטית, ניתן להכין קפה עם חלב טרי, הישר מהמקרר ובדיוק באותו האופן במקום לחשוש שמא הכריך עם המיונז שהבאתם מהבית יתקלקל במהלך יום חם של אמצע יולי, ניתן פשוט להניח את הכריך במקרר ולעבוד בראש שקט.

ולקינוח – הידוק הקשרים בין העובדים

מעבר לכל הסיבות שהוזכרו לעיל, חשוב להזכיר עוד סיבה אחת קטנה ומפתיעה: בעזרת מקרר במשרד, ניתן להעמיק את הקשרים בין העובדים בקלות רבה מאוד. המקרר למעשה הופך מהר משנדמה למרכז העניינים שכן הוא מאפשר לעובדים לגלות כל מיני פרטים אישיים ומרתקים זה על זה.

ליד המקרר בדרך כלל נסובות שיחות אודות הרגלי הבישול, מנות מיוחדות, העדפות קולינריות ועוד. גם במקרה הזה לא צריך להיות מומחה גדול כדי לדעת שעובדים המכירים זה את זה טוב יותר, יעבדו יחד בצורה מוצלחת יותר כצוות. כן, כל זה ועוד הרבה, הודות למקרר. תתחדשו!

מאת

אבי לובינסקי

אבי חולה על טכנולוגיה וגאדג'טים. מתעדכן ובתחום ומשתדל לספק לכם הקוראים, מידע מעניין אודות סמארטפונים וטכנולוגיה בסגנון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *