מאגר תמונות

3 מאגרי תמונות חינם לשימוש מסחרי

תמונות הן חלק בלתי נפרד מהאינטרנט ואתרי אינטרנט. בכל אתר אינטרנט כדאי וצריך לעשות שימוש בתמונות, בין אם כתמונת קאבר לפוסטים, כחלק מעיצוב של באנרים או אזורים מסוימים באתר או כחומר גלם להכנת עיצובים שונים לעסק, גם דיגיטליים וגם PRINT. צריך לצאת מנקודת הנחה שכל תמונה שהיא לא שלכם יש עליה זכויות יוצרים. אילו זכויות יוצרים? מתי ניתן להשתמש בתמונות ואיך? בואו ונכיר לכם 3 מאגרים טובים לשימוש.

ראשית – כדאי להכיר קצת על זכויות יוצרים:

שימוש בתמונה המוגנת בזכויות יוצרים היא עבירה על החוק ולכן אתם תהיו חשופים לתביעות שבהן ככל הנראה תפסידו גם אם ערכתם מעט את התמונה וכל עוד לא עשיתם בה שימוש על פי זכויות היוצרים שלה. כדאי לדעת שיש כמה דרגות לזכויות יוצרים, כלומר כמה רישיונות שימוש אפשריים. חלקם יהיו אפשריים לשימוש חופשי כולל שימוש מסחרי, חלקם יידרשו לתת קרדיט לבעלי התמונה (ראו כאן), חלקם ידרשו מכם לקנות את התמונות וחלקם אף יגבילו אתכם על אזור השימוש או כמות השימושים גם בעת רכישת התמונה. הסימון המסחרי החופשי ביותר הוא CCO .

בואו ונכיר 3 מאגרים טובים לשימוש:

FreePik – מאגר תמונות חינמי לשימוש בתמונות תוך מתן קרדיט לאתר. ניתן לעשות מנוי מוזל של 10 דולר בחודש ולהוריד תמונות לשימוש עם הגבלות כלשהן אך ללא צורך במתן קרדיט. מדובר אולי במקור הכי טוב לאלמנטים וקטוריים ותמונות מצוירות.

Pic Jumbo – אתר נהדר עם מאות אלפי תמונות לשימוש חופשי ללא זכויות יוצרים בכלל. ניתן לבצע חיפוש לתמונות שאתם צריכים לפי קטגוריות שונות וכמובן לפי חיפוש ביטוי מסוים באתר.

PEXELS – מאגר תמונות נהדר עם רישיון CC0 – כלומר שימוש חופשי ללא זכויות יוצרים בתמונות הנמצאות באתר. יש מגוון רחב של תמונות לשימוש והוא באמת מומלץ.

קראו על: איך בוחרים חברה לקידום אתרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *