סורק ברקודים

סורק ברקודים – איך למצוא את הטוב ביותר?

קשה למצוא כיום מוצרים ללא סימן ברקוד. לכולם ברור שרצף הקווים של הברקוד איננו מקרי והוא בא לעשות סדר ולאפשר לכל חנות להתמצא במגוון המוצרים שיש להם בחנות ולנהל סדר במלאכי שלהם ובתהליכי המכירה שלהם. לאחר שנים רבות שבהן רעיון הברקוד לא באמת יצא לפועל, עם גילוי קרן הלייזר גילו שניתן לממש את הרעיון. בשנת 1972 חברת IBM יצאה עם האב טיפוס הראשון של הברקוד ומאז ועד היום נעשו מגוון שינויים והתאמות בהתאם למציאות. קראו בהרחבה באתר חברת ברק קופות!

מהו בעצם ברקוד?

במדינות רבות בעולם וכמובן גם בישראל, אנשים רוכשים מדי יום ביום בחנויות ובמרכולים שונים מוצרים שהמכירה שלהם נרשמת בסריקת בר קוד וזאת בכדי להבטיח רישום מכירה מדויק. כל מספר מיוצג על ידי בר קוד חייב להיות ייחודי. הקצאת מספר ייחודי לכל מספר מבטיחה מערכת פונקציונלית אחידה העומדת בכללי התקן. הוא מכיל עד 14 ספרות. המספר המוקצה למוצר חייב לעבור מהיצרן, דרך שרשרת האספקה לכל הגורמים שמעורבים לפני ביצוע העסקה כך שיהיה ניתן להגדיר את המערכות. סורק הברקוד יודע לקרוא את הברקוד המיוחד של המוצר.

כיצד בוחרים סורק ברקוד?

כיום ניתן למצוא מגוון גדול של סורקי ברקוד, כאשר כל סורק מותאם עבור אופי ומטרה מעט שונה. ניתן למצוא כיום סורק ברקוד אלחוטי שמאפשר קריאה של עד מ100 מטר מתחנת הבסיס. יש סורק ברקוד שרלוונטי עבור עמדות קבועות, יש סורק ברקוד אופקי ודו ממדי, ישנם סורקים שמתאימים לסביבת עבודה אגרסיבית וישנם כאלה שסורקים באופן יותר רחב והם רלוונטים עבור מקומות גדולים כגון: מחסנים ועוד.

חשוב מאוד להתייעץ עם אנשי מקצוע שמבינים בתחום סורקי ברקודים כיצד לבחור את הסורק המתאים ביותר לצרכים של העסק שלכם וכן, את הסורק במחיר הטוב ביותר עבורכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *